|


První římské mince se začaly razit již před 2300
lety, byly bronzové a razil se na ně řecký nápis ROMAION. Jejich název je AES
SIGNATUM = značený kov. Měly destičkovitý tvar a vážily 1600 g, jejich rozměr
byl 90 x 170 mm. Litím vznikl i obraz. Často to byl býk nebo jiná zvířata. Od
latinského výrazu pecus- skot je odvozen i název pro peníze - pecunia a odtud
vzniklo i české slovo peníz, peníze. Mince tzv. AES GRAVE= těžký kov, které už
měly kulatý tvar. Byly také z mědi. Na obou stranách jsou vyraženy reliéfy. Jsou
považovány za počátek římského mincovnictví. Základní jednotkou byl as. Vážil
jednu libru, tj. 273 g, později 327 g. Používaly se především pro vnitřní
obchod. Po konsolidaci římské moci se začalo pro ražbu používat i zlato a
stříbro. První stříbrné mince se nazývaly DIDRACHMY. Do oběhu se dostaly po roce
290 př. n. l., na minci byla vyražena vlčice kojící legendární zakladatele Říma,
Romula a Rema. Okolo roku 217 př. n. l. se v Římě objevili tzv. statéry o
hmotnosti cca 6,8 g.DENÁRY byly do oběhu zavedeny v letech 213 – 211 př. n. l.
Denár byl ze stříbra a vážil cca 4,5 g. První denárová mince měla na líci hlavu
bohyně Romy a na rubu 2 jezdce na koních.
Nabízené mince pochází z lokalit
v Bulharsku, bývalé Jugoslávii a Španělsku
 R01.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
použitá - velmi dobrý stav
- cena 900 CZK -
položka č. 1 |
 R02.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
použitá - velmi dobrý stav
- cena 900 CZK -
položka č. 1 |
 R03.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
použitá - velmi dobrý stav
- cena 900 CZK -
položka č. 1 |
 R04.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
použitá - velmi dobrý stav
- cena 900 CZK -
položka č. 1 |
 R05.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
zánovní - nepoužívaná
- cena 1000 CZK -
položka č. 2 |
 R06.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
zánovní - nepoužívaná
- cena 1000 CZK -
položka č. 2 |
 R07.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
zánovní - nepoužívaná
- cena 1000 CZK -
položka č. 2 |
 R08.JPG
Roman Coins and their values - David R. Sear
- katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá
vazba - 12 tabulek mincí -
zánovní - nepoužívaná
- cena 1000 CZK -
položka č. 2 |
 R09.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 40 CZK
- 20 |
 R10.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 40 CZK
- 20 - rub |
 R11.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 21 |
 R12.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 21 - rub |
 R13.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 22 |
 R14.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 22 - rub |
 R15.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 23 |
 R16.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 23 - rub |
 R17.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 24 |
 R18.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 24 - rub |
 R19.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 40 CZK
- 25 |
 R20.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 40 CZK
- 25 - rub |
 R21.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 50 CZK
- 26 |
 R22.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 50 CZK
- 26 - rub |
 R23.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 40 CZK
- 12C |
 R24.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 40 CZK
- 12C - rub |
 R25.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 40 CZK
- 13C |
 R26.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 40 CZK
- 13C - rub |
 R27.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 20 CZK
- 27 |
 R28.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 20 CZK
- 27 - rub |
 R29.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 45 CZK
- 28 |
 R30.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 45 CZK
- 28 - rub |
 R31.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 35 CZK
- 32 |
 R32.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 35 CZK
- 32 - rub |
 R33.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 33 |
 R34.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 33 - rub |
 R35.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 20 CZK
- 34 |
 R36.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 20 CZK
- 34 - rub |
 R37.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 35 |
 R38.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 35 - rub |
 R39.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 25 CZK
- 36 |
 R40.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 25 CZK
- 36 - rub |
 R41.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 17A |
 R42.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 17A -
rub |
 R43.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 25 CZK -
číslo - 18A |
 R44.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 25 CZK -
číslo - 18A -
rub |
 R45.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 19A |
 R46.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 14 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 19A -
rub |
 R47.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 20A |
 R48.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 20A -
rub |
 R49.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 40 CZK
- 37 |
 R50.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 15 mm - cena 40 CZK
- 37 - rub |
 R51.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 22A |
 R52.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 22A -
rub |
 R53.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 25 CZK -
číslo - 23A |
 R54.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 25 CZK -
číslo - 23A -
rub |
 R55.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 24A |
 R56.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 24A -
rub |
 R57.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 25A |
 R58.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 25A -
rub |
 R59.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 26A |
 R60.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 26A -
rub |
 R61.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 27A |
 R62.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 27A -
rub |
 R63.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 21 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 28A |
 R64.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 21 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 28A -
rub |
 R65.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 29A |
 R66.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 29A -
rub |
 R67.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 30A |
 R68.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 30A -
rub |
 R69.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 31A |
 R70.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 31A -
rub |
 R71.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 32A |
 R72.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 32A -
rub |
 R73.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 33A |
 R74.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 33A -
rub |
 R75.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 34A |
 R76.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 34A -
rub |
 R77.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 35A |
 R78.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK -
číslo - 35A -
rub |
 R79.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 36A |
 R80.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK -
číslo - 36A -
rub |
 R81.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 18 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 37A |
 R82.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 18 mm - celková cena 40 CZK -
číslo - 37A -
rub |
 R83.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 18 mm - celková cena 45 CZK -
číslo - 38A |
 R84.JPG
Římská bronzová
mince
- velikost ø 18 mm - celková cena 45 CZK -
číslo - 38A -
rub |
 R85.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 1 |
 R86.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 1 - rub |
 R87.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 25 CZK
- 7 |
 R88.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 17 mm - cena 25 CZK
- 7 - rub |
 R89.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 18 mm - cena 45 CZK
- 38 |
 R90.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 18 mm - cena 45 CZK
- 38 - rub |
 R91.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 35 CZK
- 5 |
 R92.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 14 mm - cena 35 CZK
- 5 - rub |
 R93.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 39 |
 R94.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 40 CZK
- 39 - rub |
 R95.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 15C |
 R96.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 16 mm - cena 35 CZK
- 15C - rub |
 R97.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 13 mm - cena 25 CZK
- 17C |
 R98.JPG
Římská bronzová mince
-
velikost ø 13 mm - cena 25 CZK
- 17C - rub |
 R99.JPG
Římské bronzové mince - 6
ks - opotřebované mince - zachovalost 3/4 - velikost od 12 mm do 19 mm -
celková cena 60 CZK -
číslo kolekce - 2C |
 R100.JPG
Římské bronzové mince - 6
ks - opotřebované mince - zachovalost 3/4 - velikost od 12 mm do 19 mm -
celková cena 60 CZK -
číslo kolekce - 2C |

Úvodní stránka - (Home)
X -
Mogui marbles - Žijící
kameny, Fulgurity, Jantar - (Mogui marbles, Fulgurits, Amber)
0 -
Minerály -
(Minerals)
1 -
Zkameněliny - (Fossils)
2 -
Acháty, Jaspisy, Broušené kameny, knihy, výrobky z
kamenů - (Agates, Jaspers,
Cut stones, Books, etc.)
3 -
Tromlované
kameny, Soupravy na čakry, Soupravy přívěsků pro astrologická znamení,
Ultrazvukové čističky na minerály - (Tumbled stones, set of pendants,
etc)
4 -
Vltavíny, Tektity,
Meteority - (Moldavites,
Tektites, Metorites)
5 -
Přívěsky, Opály - (Pendants etc.,
Opals)
6 -
Minerály - (Minerals)
7 -
Minerály - (Minerals)
8 -
Minerály - (Minerals)
9 -
Minerály - (Minerals)
10 -
Akční nabídka - (Bargain)
- DOPORUČUJI !!!
11 -
Římské mince - (Roman coins)
V ážení
zákazníci, při objednávce zboží nad
1000 CZK
Vám bude poskytnuta sleva
5%
a
při objednávce zboží nad
2000
CZK Vám bude poskytnuta sleva
10% z
celkové částky objednávky bez poštovného.
Tato sleva se nevztahuje na
Vltavíny,
Meteority, Římské mince a zboží z
Akční nabídky, pokud tyto
budou součástí objednávky.
Větší obrázek
získáte po kliknutí na vybraný minerál
Vysvětlivky:
X
= Turmalín je
oranžovohnědý a po otočení o 90˚ je zelený.
L
= Trilobit je
lepen
(the
trilobit are glued )
Vltavíny - 89.
- rok nálezu
(the
date of finding)
+K
= Minerál je v
plastové krabičce
(mineral + plastic
box)
10x5x3 cm = velikost
celého vzorku
(the whole size)
10x5 cm
= velikost krystalu,trilobita
a pod.
(the size of the
trilobit,crystal,etc)
10x5 cm
= velikost
fotografované plochy(the size of the
displayed area)
P.
- Vltavín je lehce !
poškozen (the
moldavite is slightly damaged)
*
- Nálezy na této lokalitě jsou velmi vzácné
(very rare occurence
at this finding-place)
1, 3A, MT4 a pod.
=
Tyto čísla na konci řádků nemají nic společného s počtem kusů a slouží pouze pro
mne jako informace v které bedně mám tyto vzorky zabaleny
(1, 3A, MT4 etc. =
the data at the end of the row mean a position in a store, just for my own use)
UPOZORNĚNÍ:
Fotografie jsou pořízeny při umělém světle, proto výsledná barva minerálu může
být mírně odlišná od originálu.
Pokud před minerálem jsou tyto
!!!
tak se jedná o vzácnější minerál. Pokud je tam nápis
EXTRA,
tak je to výběrová kvalita vzorku z celé zásilky - například 20 ks ze
100ks.
Minerály které jsou na mých stránkách jsou totožné s obrázkem a jsou
skladem - pokud si daný minerál neobjednal jiný zákazník ten samý
den před Vámi. Stránky aktualizuji vždy večer.
Objednání a doručení zásilky
Pokud
máte zájem o nabízené minerály, tak mi pošlete e-mail s názvy minerálů spolu s
čísly obrázků - stačí zkopírovat z Vámi vybrané stránky aby nedošlo k záměně
minerálu.
Příklad:
959.JPG
-
!!!
Alexandrit - Manyara Lake, Tanzánie
- velikost 8 mm - cena za 2ks 65 CZK
- 2
V402.JPG
-
Vltavín - Besednice - stoh - rok
nálezu 2005
- váha 4,3 gr. - cena 152 Kč
- 2D
MT33.JPG -
!!!
Meteorit - Chondrit Hammadah al
Hamra Lybie 3,5 gr. 1,5x1,5x0,8 cm - 28 CZK
- 38a pod.
Potom
prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a hlavně požadovaný způsob doručení
zásilky. Objednané minerály Vám zašlu na dobírku - při této volbě odesílám
minerály co nejdříve.
If
you are interested in offered minerals, please send me an e-mail incl. mineral's
name with number of its picture (for example:
959.JPG
-
!!!
Alexandrit - Manyara Lake, Tanzánie
- velikost 8 mm - cena za 2ks 65 CZK
- 2
V402.JPG
-
Vltavín - Besednice - stoh - rok
nálezu 2005
- váha 4,3 gr. - cena 152 Kč
- 2D
MT33.JPG -
!!!
Meteorit - Chondrit Hammadah al
Hamra Lybie 3,5 gr. 1,5x1,5x0,8 cm - 28 CZK
- 38etc.
Pokud budete chtít platit bankovním
převodem, tak zásilku s objednanými minerály odešlu ihned po připsání Vaší
platby na můj účet - zhruba za pět dní. Peníze mi v tomto případě prosím pošlete
na můj bankovní účet u Poštovní spořitelny - číslo účtu:
154271495/0300.
Pokud
zvolíte osobní převzetí, tak platba proběhne při předání minerálů -
neposílejte platbu předem !!!
K
ceně je účtováno 10 CZK balné a poštovné dle ceníku České pošty.
Pokud neupřesníte při
své objednávce způsob doručení, tak Vám bude automaticky zásilka zaslaná
na dobírku !!!
Zásilky na Slovensko -
dobírka
Zásilky na Slovensko posílám také a
to na dobírku - platba v Eurech podle kurzovního lístku ČSOB - nákup
valut nebo po zaplacení převodem v CZK na můj účet.
Při doručení balíčku na
dobírku je nutné počítat s tím, že adresát zásilky, podle doručovacích
podmínek Slovenské pošty, zaplatí ještě poplatek za převod peněz z Eura
na CZK. Před vlastní objednávkou se prosím informujte na Slovenské poště
o výši tohoto poplatku aby jste mohli posoudit, který způsob doručení je
pro Vás výhodnější.
Na dobírku odesílám zásilku
většinou do dvou dnů od doručení objednávky
Zásilky na Slovensko -
platba převodem
Zásilky
na Slovensko zasílám a to po zaplacení bankovním převodem v Eurech na můj účet.
Při převodu peněz odesílám
zásilku ihned po přijmu platby na můj bankovní
účet - cca po pěti
dnech.
Ceny poštovného jsou podle ceníku České pošty + 10 CZK balné -
http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/sluzbyonline,zasilky
Reklamace zásilky
Pokud se stane a
přijde Vám poškozená zásilka způsobená poštovní přepravou a je evidentní, že
obsah bude poškozen, tak tuto zásilku nepřebírejte a pošlete ji zpět. Nebo ji
rozbalte na poště v přítomnosti pracovníka pošty a podle stavu obsahu zásilky se
rozhodněte jestli ji pošlete zpět nebo si ji ponecháte.
Pokud nejste spokojeni s obsahem zásilky z těchto
důvodů:
Pokud počet kusů nesouhlasí s objednaným množstvím
(vzorek může být již prodán) a na tuto skutečnost jste nebyl předem
upozorněn a již prodaný vzorek je započítán do celkové ceny, tak mne
prosím kontaktujte na emailu
mineraly@mineral-shop.cz a dohodneme se na dalším postupu.
Možnosti jsou tyto:
1. Budou vám zaslány peníze za chybějící vzorek
2. Vzorek jsem omylem zapomněl zabalit - vzorek Vám bude
dodatečně zaslán na mé náklady
3. Vrátíte celou zásilku s původním zabalením vzorků a v
původním obalu a já Vám zašlu zpět peníze za tuto zásilku.
Pokud se Vám nelíbí některý ze zaslaných vzorků, tak mne
prosím kontaktujte na emailu
mineraly@mineral-shop.cz . Po dohodě můžete vzorek zaslat zpět a já
Vám pošlu peníze za tento vzorek.
Tyto stránky
jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou
chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem (§152 z.č. 140/61 Sb.,
v platném znění), popřípadě přestupkem (§32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).
Kontakt - Contact
- Telefon - Phone
- +420 724 475 859
-
- Poštovní adresa - Address
- Mineral Shop - Vladimír Hruška,
Vodňanská 471, 375 01 - Týn nad Vltavou
-
- IČO: 102
70 388
-
- E-mail
- Obecné informace:
mineraly@mineral-shop.cz
Prodej: mineraly@mineral-shop.cz
|