Prodejní galerie - Shop

 

Římské mince

První římské mince se začaly razit již před 2300 lety, byly bronzové a razil se na ně řecký nápis ROMAION. Jejich název je AES SIGNATUM = značený kov. Měly destičkovitý tvar a vážily 1600 g, jejich rozměr byl 90 x 170 mm. Litím vznikl i obraz. Často to byl býk nebo jiná zvířata. Od latinského výrazu pecus- skot je odvozen i název pro peníze - pecunia a odtud vzniklo i české slovo peníz, peníze. Mince tzv. AES GRAVE= těžký kov, které už měly kulatý tvar. Byly také z mědi. Na obou stranách jsou vyraženy reliéfy. Jsou považovány za počátek římského mincovnictví. Základní jednotkou byl as. Vážil jednu libru, tj. 273 g, později 327 g. Používaly se především pro vnitřní obchod. Po konsolidaci římské moci se začalo pro ražbu používat i zlato a stříbro. První stříbrné mince se nazývaly DIDRACHMY. Do oběhu se dostaly po roce 290 př. n. l., na minci byla vyražena vlčice kojící legendární zakladatele Říma, Romula a Rema. Okolo roku 217 př. n. l. se v Římě objevili tzv. statéry o hmotnosti cca 6,8 g.DENÁRY byly do oběhu zavedeny v letech 213 – 211 př. n. l. Denár byl ze stříbra a vážil cca 4,5 g. První denárová mince měla na líci hlavu bohyně Romy a na rubu 2 jezdce na koních.

Nabízené mince pochází z lokalit v Bulharsku, bývalé Jugoslávii a Španělsku

R01.JPG
R01.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - použitá - velmi dobrý stav - cena 900 CZK - položka č. 1

R02.JPG
R02.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - použitá - velmi dobrý stav - cena 900 CZK - položka č. 1

R03.JPG
R03.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - použitá - velmi dobrý stav - cena 900 CZK - položka č. 1

R04.JPG
R04.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - použitá - velmi dobrý stav - cena 900 CZK - položka č. 1

R05.JPG
R05.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - zánovní - nepoužívaná - cena 1000 CZK - položka č. 2

R06.JPG
R06.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - zánovní - nepoužívaná - cena 1000 CZK - položka č. 2

R07.JPG
R07.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - zánovní - nepoužívaná - cena 1000 CZK - položka č. 2

R08.JPG
R08.JPG

Roman Coins and their values - David R. Sear - katalog Římských mincí - v angličtině - 388 stran - tvrdá vazba - 12  tabulek mincí - zánovní - nepoužívaná - cena 1000 CZK - položka č. 2

R09.JPG
R09.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 40 CZK - 20

R10.JPG
R10.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 40 CZK - 20 - rub

R11.JPG
R11.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 21

R12.JPG
R12.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 21 - rub

R13.JPG
R13.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 22

R14.JPG
R14.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 22 - rub

R15.JPG
R15.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 23

R16.JPG
R16.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 23 - rub

R17.JPG
R17.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 24

R18.JPG
R18.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 24 - rub

R19.JPG
R19.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 40 CZK - 25

R20.JPG
R20.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 40 CZK - 25 - rub

R21.JPG
R21.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 50 CZK - 26

R22.JPG
R22.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 50 CZK - 26 - rub

R23.JPG
R23.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 40 CZK - 12C

R24.JPG
R24.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 40 CZK - 12C - rub

R25.JPG
R25.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 40 CZK - 13C

R26.JPG
R26.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 40 CZK - 13C - rub

R27.JPG
R27.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 20 CZK - 27

R28.JPG
R28.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 20 CZK - 27 - rub

R29.JPG
R29.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 45 CZK - 28

R30.JPG
R30.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 45 CZK - 28 - rub

R31.JPG
R31.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 35 CZK - 32

R32.JPG
R32.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 35 CZK - 32 - rub

R33.JPG
R33.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 33

R34.JPG
R34.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 33 - rub

R35.JPG
R35.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 20 CZK - 34

R36.JPG
R36.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 20 CZK - 34 - rub

R37.JPG
R37.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 35

R38.JPG
R38.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 35 - rub

R39.JPG
R39.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 25 CZK - 36

R40.JPG
R40.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 25 CZK - 36 - rub

R41.JPG
R41.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 17A

R42.JPG
R42.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 17A - rub

R43.JPG
R43.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 25 CZK - číslo - 18A

R44.JPG
R44.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 25 CZK - číslo - 18A - rub

R45.JPG
R45.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 19A

R46.JPG
R46.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 19A - rub

R47.JPG
R47.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 20A

R48.JPG
R48.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 20A - rub

R49.JPG
R49.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 40 CZK - 37

R50.JPG
R50.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - cena 40 CZK - 37 - rub

R51.JPG
R51.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 22A

R52.JPG
R52.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 22A - rub

R53.JPG
R53.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 25 CZK - číslo - 23A

R54.JPG
R54.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 25 CZK - číslo - 23A - rub

R55.JPG
R55.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 24A

R56.JPG
R56.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 24A - rub

R57.JPG
R57.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 25A

R58.JPG
R58.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 25A - rub

R59.JPG
R59.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 26A

R60.JPG
R60.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 26A - rub

R61.JPG
R61.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 27A

R62.JPG
R62.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 27A - rub

R63.JPG
R63.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 21 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 28A

R64.JPG
R64.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 21 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 28A - rub

R65.JPG
R65.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 29A

R66.JPG
R66.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 29A - rub

R67.JPG
R67.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 30A

R68.JPG
R68.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 30A - rub

R69.JPG
R69.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 31A

R70.JPG
R70.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 15 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 31A - rub

R71.JPG
R71.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 32A

R72.JPG
R72.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 32A - rub

R73.JPG
R73.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 33A

R74.JPG
R74.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 33A - rub

R75.JPG
R75.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 34A

R76.JPG
R76.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 34A - rub

R77.JPG
R77.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 35A

R78.JPG
R78.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 35 CZK - číslo - 35A - rub

R79.JPG
R79.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 36A

R80.JPG
R80.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - celková cena 30 CZK - číslo - 36A - rub

R81.JPG
R81.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 37A

R82.JPG
R82.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - celková cena 40 CZK - číslo - 37A - rub

R83.JPG
R83.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - celková cena 45 CZK - číslo - 38A

R84.JPG
R84.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - celková cena 45 CZK - číslo - 38A - rub

R85.JPG
R85.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 1

R86.JPG
R86.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 1 - rub

R87.JPG
R87.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 25 CZK - 7

R88.JPG
R88.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 17 mm - cena 25 CZK - 7 - rub

R89.JPG
R89.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - cena 45 CZK - 38

R90.JPG
R90.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 18 mm - cena 45 CZK - 38 - rub

R91.JPG
R91.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 35 CZK - 5

R92.JPG
R92.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 14 mm - cena 35 CZK - 5 - rub

R93.JPG
R93.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 39

R94.JPG
R94.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 40 CZK - 39 - rub

R95.JPG
R95.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 15C

R96.JPG
R96.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 16 mm - cena 35 CZK - 15C - rub

R97.JPG
R97.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 13 mm - cena 25 CZK - 17C

R98.JPG
R98.JPG

Římská bronzová mince - velikost ø 13 mm - cena 25 CZK - 17C - rub

R99.JPG
R99.JPG

Římské bronzové mince - 6 ks - opotřebované mince - zachovalost 3/4 - velikost od 12 mm do 19 mm - celková cena 60 CZK - číslo kolekce - 2C

R100.JPG
R100.JPG

Římské bronzové mince - 6 ks - opotřebované mince - zachovalost 3/4 - velikost od 12 mm do 19 mm - celková cena 60 CZK - číslo kolekce - 2C

 

  

Další stránky z aktuální nabídkou.
Other pages from the current supply of minerals and fossils.

      Úvodní stránka - (Home)

X - Mogui marbles - Žijící kameny, Fulgurity, Jantar - (Mogui marbles, Fulgurits, Amber)

0 - Minerály - (Minerals)

1 - Zkameněliny - (Fossils)

2 - Acháty, Jaspisy, Broušené kameny, knihy, výrobky z kamenů - (Agates, Jaspers, Cut stones, Books, etc.)

3 - Tromlované kameny, Soupravy na čakry, Soupravy přívěsků pro astrologická znamení, Ultrazvukové čističky na minerály - (Tumbled stones, set of pendants, etc)

4 - Vltavíny, Tektity, Meteority - (Moldavites, Tektites, Metorites)

5 - Přívěsky, Opály - (Pendants etc., Opals)

6 - Minerály - (Minerals)

7 - Minerály - (Minerals)

8 - Minerály - (Minerals)

9 - Minerály - (Minerals)

10 - Akční nabídka - (Bargain) - DOPORUČUJI !!! 

11 - Římské mince - (Roman coins)

 

Vážení zákazníci, při objednávce zboží nad 1000 CZK Vám bude poskytnuta sleva 5% a při objednávce zboží nad 2000 CZK Vám bude poskytnuta sleva 10% z celkové částky objednávky bez poštovného.

Tato sleva se nevztahuje na Vltavíny, Meteority, Římské mince a zboží z Akční nabídky, pokud tyto budou součástí objednávky.

 

Větší obrázek získáte po kliknutí na vybraný minerál

 

Vysvětlivky:

= Turmalín je oranžovohnědý a po otočení o 90˚ je zelený.

L = Trilobit je lepen (the trilobit are glued )

Vltavíny  -  89. - rok nálezu (the date of finding)

+K = Minerál je v plastové krabičce (mineral + plastic box)

10x5x3 cm = velikost celého vzorku (the whole size)

10x5 cm = velikost krystalu,trilobita a pod. (the size of the trilobit,crystal,etc)

10x5 cm = velikost fotografované plochy(the size of the displayed area)

P. - Vltavín je lehce ! poškozen (the moldavite is slightly damaged)

 * - Nálezy na této lokalitě jsou velmi vzácné (very rare occurence at this finding-place)

1, 3A,  MT4 a pod.  = Tyto čísla na konci řádků nemají nic společného s počtem kusů a slouží pouze pro mne jako informace v které bedně mám tyto vzorky zabaleny (1, 3A, MT4 etc. = the data at the end of the row mean a position in a store, just for my own use)

 

UPOZORNĚNÍ:  Fotografie jsou pořízeny při umělém světle, proto výsledná barva minerálu může být mírně odlišná od originálu. 

Pokud před minerálem jsou tyto !!! tak se jedná o vzácnější minerál. Pokud je tam nápis EXTRA, tak je to výběrová kvalita vzorku z celé zásilky - například 20 ks ze 100ks.
Minerály které jsou na mých stránkách jsou totožné s obrázkem a jsou skladem - pokud si daný minerál neobjednal jiný zákazník ten samý den před Vámi. Stránky aktualizuji vždy večer.

 

Objednání a doručení zásilky

Pokud máte zájem o nabízené minerály, tak mi pošlete e-mail s názvy minerálů spolu s čísly obrázků - stačí zkopírovat z Vámi vybrané stránky aby nedošlo k záměně minerálu.

Příklad:

959.JPG  - !!! Alexandrit - Manyara Lake, Tanzánie - velikost 8 mm - cena za 2ks 65 CZK - 2

V402.JPG  -  Vltavín - Besednice - stoh - rok nálezu 2005 - váha 4,3 gr. - cena 152 Kč - 2D

MT33.JPG  -  !!! Meteorit - Chondrit Hammadah al Hamra Lybie  3,5 gr. 1,5x1,5x0,8 cm - 28 CZK - 38

a pod.

Potom prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a hlavně požadovaný způsob doručení zásilky. Objednané minerály Vám zašlu na dobírku - při této volbě odesílám minerály co nejdříve.

 If you are interested in offered minerals, please send me an e-mail incl. mineral's name with number of its picture (for example:

959.JPG  - !!! Alexandrit - Manyara Lake, Tanzánie - velikost 8 mm - cena za 2ks 65 CZK - 2

V402.JPG  -  Vltavín - Besednice - stoh - rok nálezu 2005 - váha 4,3 gr. - cena 152 Kč - 2D

MT33.JPG  -  !!! Meteorit - Chondrit Hammadah al Hamra Lybie  3,5 gr. 1,5x1,5x0,8 cm - 28 CZK - 38

etc.

Pokud budete chtít platit bankovním převodem, tak zásilku s objednanými minerály odešlu ihned po připsání Vaší platby na můj účet - zhruba za pět dní. Peníze mi v tomto případě prosím pošlete na můj bankovní účet u Poštovní spořitelny - číslo účtu: 154271495/0300.

Pokud zvolíte osobní převzetí, tak platba proběhne při předání minerálů - neposílejte platbu předem !!!


K ceně je účtováno 10 CZK balné a poštovné dle ceníku České pošty.

Pokud neupřesníte při své objednávce způsob doručení, tak Vám bude automaticky zásilka zaslaná na dobírku !!!

 

Zásilky na Slovensko - dobírka

Zásilky na Slovensko posílám také a to na dobírku - platba v Eurech podle kurzovního lístku ČSOB - nákup valut nebo po zaplacení převodem v CZK na můj účet. Při doručení balíčku na dobírku je nutné počítat s tím, že adresát zásilky, podle doručovacích podmínek Slovenské pošty, zaplatí ještě poplatek za převod peněz z Eura na CZK. Před vlastní objednávkou se prosím informujte na Slovenské poště o výši tohoto poplatku aby jste mohli posoudit, který způsob doručení je pro Vás výhodnější.
Na dobírku
odesílám zásilku většinou do dvou dnů od doručení objednávky

Zásilky na Slovensko - platba převodem

Zásilky na Slovensko zasílám a to po zaplacení bankovním převodem v Eurech na můj účet.
P
ři převodu peněz odesílám zásilku ihned po přijmu platby na můj bankovní účet - cca po pěti dnech.
Ceny poštovného jsou podle ceníku České pošty + 10 CZK balné - http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/sluzbyonline,zasilky
 

Reklamace zásilky

Pokud se stane a přijde Vám poškozená zásilka způsobená poštovní přepravou a je evidentní, že obsah bude poškozen, tak tuto zásilku nepřebírejte a pošlete ji zpět. Nebo ji rozbalte na poště v přítomnosti pracovníka pošty a podle stavu obsahu zásilky se rozhodněte jestli ji pošlete zpět nebo si ji ponecháte.

Pokud nejste spokojeni s obsahem zásilky z těchto důvodů:

Pokud počet kusů nesouhlasí s objednaným množstvím (vzorek může být již prodán) a na tuto skutečnost jste nebyl předem upozorněn a již prodaný vzorek je započítán do celkové ceny, tak mne prosím kontaktujte na emailu mineraly@mineral-shop.cz a dohodneme se na dalším postupu.

Možnosti jsou tyto:

1. Budou vám zaslány peníze za chybějící vzorek

2. Vzorek jsem omylem zapomněl zabalit - vzorek Vám bude dodatečně zaslán na mé náklady

3. Vrátíte celou zásilku s původním zabalením vzorků a v původním obalu a já Vám zašlu zpět peníze za tuto zásilku.

Pokud se Vám nelíbí některý ze zaslaných vzorků, tak mne prosím kontaktujte na emailu mineraly@mineral-shop.cz . Po dohodě můžete vzorek zaslat zpět a já Vám pošlu peníze za tento vzorek.

 

Tyto stránky jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem (§152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).

 

Kontakt - Contact

Telefon - Phone
    +420 724 475 859
 
Poštovní adresa - Address
Mineral Shop - Vladimír Hruška, Vodňanská 471, 375 01 - Týn nad Vltavou
 
IČO: 102 70 388
 
E-mail
Obecné informace: mineraly@mineral-shop.cz
Prodej: mineraly@mineral-shop.cz